kryptowalut

Jak inwestować w kryptowaluty?

Popularność kryptowalut zdaje się wcale nie zatrzymywać. Co chwila słyszymy o nowych pomysłach, wykorzystujących technologię blockchain oraz nowych kryptowalutach, które okresowo podbijają rynek. Wśród tych “stabilnych” nieustannie dominuje Bitcoin oraz Ethereum. Coraz więcej osób dorabia się na giełdzie kryptowalut ogromnych pieniędzy, ale jest też mnóstwo takich, które tracą przy tym majątki całego życia. Jak więc inwestować w kryptowaluty, żeby zyskać a nie stracić? Zapraszamy do lektury!

Bitcoin i Ethereum

Krok pierwszy – rozwijaj wiedzę

Inwestowanie w kryptowaluty opiera się na podobnych zasadach, co inwestowanie na giełdzie. Oczywiście, jest tutaj sporo niedopowiedzeń i rzeczywiście łatwo się pogubić – zwłaszcza na początku tej wielkiej przygody. Z drugiej strony, po zrozumieniu pewnych pojęć i mechanizmów można dość łatwo oszacować potencjał inwestycyjny i dorobić się na tym dużych pieniędzy. Prawdziwy kryptoinwestor powinien więc zacząć od nauki oraz doświadczenia. Empirycznych rozwiązań warto poszukiwać w miejscach nie obarczonych wysokim ryzykiem utraty pieniędzy. Najlepsze będą darmowe symulatory giełdowe, gdzie od podszewki poznasz wszystkie mechanizmy rządzące cyfrowymi walutami.

Wielu początkujących inwestorów upatruje swojego celu w Bitcoinach. Nic w tym dziwnego – to najpopularniejsza kryptowaluta, która rozpoczęła ten trwający ponad 10 lat trend na cyfryzację walut. Naturalnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w Bitcoina inwestować, ale warto mieć na uwadze, że istnieje również szereg innych kryptowalut, które wciąż zyskują na popularności, a są znacznie od niego tańsze.

Musisz poznać rynek!

Nie da się sprawnie inwestować w kryptowaluty i na tym nie tracić bez dobrego rozeznania rynkowego. Specyfika kryptowalut wymaga, aby mieć świadomość jak cały ten proces działa w praktyce. Generalnie, Bitcoin powstał po to, aby stanowić zdecentralizowaną cyfrową walutę, pozwalającą na bardzo szybkie i bezpieczne transakcje poza kontrolą rządów i banków.

Takie możliwości otworzyły furtkę wielu biznesom, choć nie umknęło to uwadze władz. Dzisiaj stopniowo próbuje się regulować kryptowaluty prawnie, ale Bitcoin wciąż pozostaje poza kontrolą. Inna sprawa, że ma on ograniczoną ilość – tylko 21 milionów, a w obiegu jest już ponad 19 milionów.

Na szczęście, oprócz Bitcoina istnieje szereg innych kryptowalut, na które warto zwrócić uwagę. Nazywa się je altcoinami lub też kryptowalutami alternatywnymi. Część z nich bazuje zresztą na tych samych zasadach, co Bitcoin. Niektóre służą do budowania aplikacji, z niektórych wytwarza się cyfrowe produkty, inne tworzone są dla żartu. Na całym rynku jest już ponad kilkanaście tysięcy kryptowalut – ogromna liczba! Tylko niektóre z nich mają rzeczywistą wartość inwestycyjną.

wartość inwestycji

Załóż konto i handluj

Jeśli już posiadasz wiedzę na temat kryptowalut, to wystarczy kilka kroków i możesz zacząć nimi handlować. Kryptowalutę można kupić po założeniu darmowego konta na jednej z giełd. Potem przelewasz na nie pieniądze i składasz na konto zlecenie (ustalasz jego parametry) i czekasz na finalizację transakcji.

Dodaj komentarz