Kup akcje

Jak prawidłowo kupować akcje?

Dzisiejsze czasy są trudne dla osób, które mają oszczędności. Ich wartość maleje praktycznie z każdym dniem. Nic dziwnego, że wielu z nas chce je chronić, inwestując. I tu pojawia się pytanie: „W co zainwestować?”. W akcje, złoto, waluty? Jak prawidłowo kupować akcje? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj ten artykuł.

Jak inwestować mądrze?

Inwestowanie to śliski temat. Możesz włożyć w daną inwestycję całe swoje pieniądze i szybko je stracić, podczas gdy ktoś inny zarobi w tym samym czasie fortunę. Ale tak dzieje się zwykle wtedy, gdy nie do końca wiesz, co Cię skłoniło do zakupu. Aby stać się inteligentnym inwestorem musisz się wiele nauczyć. Dopiero wtedy masz szansę świadomie i rozsądnie pokonać rynek. Zatem pierwsza zasada inwestycji – przeanalizuj, a dopiero potem kupuj. Jeśli masz czas i cierpliwość, możesz sięgnąć po książki dotyczące inwestowania, takie jak „Inteligentny Inwestor” Benjamina Grahama.

Co to są akcje?

Kup akcje

Akcje to, w uproszczeniu, udziały w danej firmie. Zatem jeśli je kupujesz, stajesz się po części jej właścicielem, jednak tylko do pewnego stopnia. W wielu przypadkach nie dostaniesz dodatkowych przywilejów, takich jak miejsce w zarządzie czy wpływ na politykę firmy. Aby tak się stało, musisz mieć wystarczająco duży udział. Jednak naszym celem głównie jest osiągnięcie sytuacji, w której Twoje pieniądze pracują na siebie, więc na razie nie będziemy tego potrzebować.

Jak prawidłowo kupować akcje?

W obecnych czasach kupienie akcji jest bardzo proste. Możesz tego dokonać bez wychodzenia z domu, w ciągu kilku minut. Czasami wystarczy tylko założyć konto w aplikacji, która pozwala na handel akcjami i gotowe – możesz kupić i sprzedać udziały. Jednak pamiętaj, by nie stracić czujności ani na chwilę i nie wpaść w wir zakupów, ponieważ gra toczy się o Twoje środki.

Aby prawidłowo kupować akcje:

  • wybierz odpowiednią dla Ciebie strategię inwestycyjną (pasywna, aktywna, mieszana)
  • otwórz rachunek maklerski (im mniejsza prowizja, tym więcej pieniędzy zostanie w Twojej kieszeni)
  • przeanalizuj akcje, które masz zamiar kupić
  • wybierz akcje i dokonaj transakcji.

Gdy już zapłacisz za akcje, znajdziesz je w swoim portfelu. Oznacza to, że od tej chwili jesteś częściowo właścicielem danej spółki lub spółek, w zależności od tego, czy posiadasz papiery wartościowe jednej lub większej liczby firm. A to znaczy, że Twój wynik finansowy jest powiązany z ich wynikami. Jeśli one zyskują – Ty też. Jeśli tracą – Ty również. Dlatego zalecamy rozsądek przy wyborze odpowiednich dla Ciebie akcji i strategii inwestycyjnych.

Dodaj komentarz